Noticias Destacadas
Inicio » Noticias » El Vic asalta Girona
El Vic asalta Girona

El Vic asalta Girona

 El equipo de Quim López puntúa por sexto partido seguido y sale provisionalmente de la zona de descenso

GIRONA 1 VIC 4

CITYLIFT GIRONA: Llaverola, Pelicano, Gómez, Palau y Torner -inicial-; Palazón, M. Garcia, O. Garcia y Fernández.

VIC: Burgaya, Oller, Galán, Urbano y Tirso -equipo inicial-; Mangas, Terns, Font y Sánchez.

GOLES: 0-1 (16 ‘) Mangas. 1-1 (31 ‘) Pelicano. 1-2 (43 ‘) Oller. 1-3 (45 ‘) Tirso, de falta directa. 1-4 (48 ‘) Galán.

ÁRBITROS: A. López y X. Buixeda. Azul en Torner y Galán.

FALTAS: 9 del Girona y 7 del Vic.

El Vic va assaltar ahir pavelló de Palau amb una gran efectivitat en el tram final tot just quan feia la impressió que els locals havien agafat el fil i ja fa sis jornades consecutives que no perd. El premi provisional és deixar la zona de descens. El Vic va penalitzar un error al darrere dels locals i Mangas va fer el 0-1 (16’). Llaverola va evitar el segon del Vic en un clar contraatac (21’). El Girona hauria pogut empatar en una falta directa llançada per Torner que no va entrar arran d’una blava a Galán. En l’acció posterior, però, Pelicano va engaltar un bon cacau des de fora, Burgaya va rebutjar i el mateix Pelicano va empatar (1-1). Quan més feia la sensació que el Girona faria el segon, va arribar el gol d’Oller en un rebuig dins del quadre (1-2). Torner va veure una blava i Tirso Gómez va clavar l’1-3 (45’), que va deixar l’enfrontament mig sentenciat. Galan va confirmar el segon triomf vigatà.

HOCKEY PATINES. OK LIGA

POS.EQUIPOPTSPJGFGC
1Barça Lassa34126117
2Liceo29136427
3Reus29135732
4R. Láser Caldes29134239
5Lleida Lista23124735
6Igualada Rigat22134131
7Noia Freixenet22134236
8Voltregà-stern motor15133136
9Alcobendas14134048
10Calafell T. Año14133349
11Lloret Vila Esp.14133350
12Vic11142742
13PAS Alcoy10132953
14Sant Cugat8133146
15Vendrell8132744
16CITYLIFT Girona8143454
 Liga europea WSE CUP descenso

Fuente: L’Esportiu

Deja un Comentario

Tu dirección de email no será publicada. Campos obligatorios *

*

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

Translate »